Make your own free website on Tripod.com

†Entrants Jan / Feb 2001 primary schools Championships at Warrington & Vale Royal

 

Warrington Champs

2002

1

2

3

4

5

6

Posín

Under 9

Yellow card

 

 

 

 

 

 

 

Helen Young?

2.8.96 St Matts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 10 Pink card

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 11 Green

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

Scott Waring

St Wilfridís

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

Robert Young†

St Matts 31/5/94

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

Harley Clarke

G Covert

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 12

 

 

 

 

 

 

 

 

51

Robert Hughes

St Monicaís

 

 

 

 

 

 

 

52

Steven Jones

Broomfields

 

 

 

 

 

 

 

53

Michael Randle

St Matthews

 

 

 

 

 

 

 

54

Mark Bentley

Appleton Thorn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Under 13

 

 

 

 

 

 

 

 

101

Marcus Atherton

Broomfields

 

 

 

 

 

 

 

102

Sam Ford†

Gorse Covert

 

 

 

 

 

 

 

103

Mervyn Goulding

Penketh South

 

 

 

 

 

 

 

104

Andrew Hallam

St Peters

 

 

 

 

 

 

 

105

Niall Brotherton

Penketh

 

 

 

 

 

 

 

106

Russell Machin

St Vincents

 

 

 

 

 

 

 

107

Richard Shepherd

St Josephs Penketh

 

 

 

 

 

 

 

108

Nathan Hynes

St Josephs Penketh

 

 

 

 

 

 

 

109

Matthew Scotland

St Josephs Penketh

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vale Royal Champs

D of B

 

School SECTION

 

 

Under 9

Yellow cards

 

 

 

1.    

George Cloake

 

Hartford Primary

 

2.    

David Josephs

31/10/92

†Hartford Primary

 

3.       

Sam Lucas

20/11/91

Hartford Primary

01606 882172

4.       

Thomas Heyes

3/4/92

Hartford Primary

 

5.       

Victoria James

22/11/91

Hartford Manor Primary

 

6.       

Andrew Lloyd

17/11/91

St Chadís

 

7.       

Matthew Jones

1/9/91

St Chadís

 

8.       

Keiran Leach

2/4/93

St Chadís

 

9.       

Dalton Parker

13/9/91

St Chadís

 

10.   

Jonathan Harrison

14/1/93

Aston CP

Anna Plant 8/2/01

†01928 711953

11.   

 

 

St Wilfridís

 

12.   

?

 

Witton church walk

01606 330662

13.   

Howard Knowles

14/9/92

Hartford Primary

 

14.   

Thomas Richards

28/5/93

Witton church walk

44648

15.   

 

 

 

 

16.   

Byford Adlington

 

Darnhall

 

17.   

 

 

 

 

18.   

 

 

 

 

19.   

 

 

 

 

20.   

 

 

 

 

21.   

 

 

 

 

22.   

 

 

 

 

23.   

 

 

 

 

24.   

 

 

 

 

25.   

 

 

 

 

26.   

 

 

 

 

27.   

 

 

 

 

28.   

 

 

 

 

29.   

 

 

 

 

30.   

 

 

 

 

31.   

 

 

 

 

32.   

 

 

 

 

33.   

 

 

 

 

34.   

 

 

 

 

 

Carl Margett

13/6/92

Darnhall

860565


 

 

Vale Royal 2002

 

 

 

 

Under 10

Pink cards

Date of Birth

 

 

52

Daniel Blades

21/3/91

Hartford Primary

 

53

Richard Nimbley

14/5/91

Kingsley CP

01928 735549

54

Stuart Hamilton

177/9/90

Hartford Manor Primary

01606 46125

55

Robert Allen

10/1/90

Over St Johns

01606 556257

56

Alistair knowles

27/3/91

Hartford Primary

 

57

Joseph Rimmer

12/4/91

St Wilfridís

01606 350542

58

Steven hughes

 

Greenfields

BN

59

 

 

 

 

60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Charlie Kershaw

24/5/92

Moulton primary

01606 556074

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

65

Joe Wood

14/2/91

Darnhall

591277

66*

Joseph Lydiate

31/5/91

Eaton CP

01978 661101


 

 

 

 

 

 

 

Under†† 11

Green Cards

 

 

 

101

Sam Cloake

 

Hartford

 

102

Thomas Bruen

24/4/90

Hartford

 

103

Peter Wheller

 

High St

 

104

Harry Jubb

12/9/89

Hartford Manor Primary (Mike Bousfield 76183)

76284

105

Jonathan De Souza

3/1/90

Hartford Manor Primary

76812

106

Nathan Pardou/e

 

St Johns†† Over

 

107

Nathan Colecolth/ Coleclough

 

St Johns

 

108

Robert Pallen

 

St Johns

 

109

Sam Gunn

 

St Johns

01606 594480

110

Henry knowles

1/11/89

Hartford Primary

 

111

Thomas daines

2/2/90

Hartford Manor Primary

301557

112

Jonathan Probert

16/5/90

Witton church walk

 

113

Alexander hornby

ĺ/90

Hartford Manor Primary

44381

114

Daniel Ridgeway

26/7/90

St Chadís

 

115

Matthew Stockall

28/10/89

Witton church walk

07957 959598

116

Danny Harper

2/10/89

Witton church walk

Caroline Leonard† 01606331328

117

Robert Wilson

24/6/90

Witton church walk

01606 330756

118

Rosemary Harrison

16/4/90

Kingsley

 

119

 

 

 

 

120

 

 

 

 

121

Sam mcGee?

 

Greenfields

 

 

Michael Munnerley?

 

Greenfields

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matthew Jones

1/8/91

St Chadís

 

 

Sam Stening

5/6/92

St Chadís

 

 

Warren Bolas

6/3/90

 

 

 

Christopher Walford

1 /4/90

High St

 

 

Damon Boyle

9/1/90

Darnhall

 

 

Dean Ode

30/7/90

Darnhall

 

 

Johnny Edwards

19/7/90

Darnhall

 

 

Robert Haspell

12/8/90

Darnhall

 

 

Catherine Luckett

28/8/90

High St

 

 

Emma Phillips

9/89

Grange

 

 


 

 

Trials 2001

 

SECTION

 

Jack Kirk

Whirley† PS Macclesfield

01625 613278

U 11

11/2/90

 

Stephen Anderson

Aston

 

 

 

Leonard Pohl

Holmes Chapel CP

 

 

 

Alex Bamford

Locking Stumps

01925† 822794

24/2/92† U9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert Brereton

Cilcain

10

 

 

Andew Brereton

Cilcain

10

 

 

Michael mooney

 

 

 

 

Luke Turford

 

 

 

 

Marcus Atherton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mervyn Goulding

 

 

722061

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grange Jnr School

 

 

01606† 77447

 

Samuel Hughes

Holt CP Wrexham

29/1/92

01978 354857

 

Sam Smith

Offley

27/8/91

 

 

Hannah Deakin

Beamont

10

 

 

Lee Guirado

Aston

2/2/91† 9

01928 724324

 

Oliver Jenner

Cilcain

9